Pilatus PC-12 NGX

Pilatus PC-12 NGX je jednomotorové, inovativní, luxusní soukromé turbovrtulové letadlo. Jedná se o nejnovější generaci nejúspěšnějšího letadla ve své třídě. Ve spolupráci s BMW Designworks byl interiér posunut na vyšší úroveň a to od větších oken, která do kabiny propouštějí více přirozeného světla přes nastavitelná kožená sedadla do horizontální polohy, připojení přes USB až po palubní Wi-Fi. Pilatus PC-12 NGX také nabízí zcela rovnou podlahu tzv. „flat floor“.

Toto vrtulové soukromé letadlo vám otevírá dveře k ještě většímu přiblížení se vaší cílové destinaci. PC-12 NGX je je ideální pro letiště s kratší přistávací dráhou či nestálými povětrnostními podmínkami např. v horách jako je Samedan (St. Mortiz), Sion, Saanen, Courchevel, Zell am See, přímořské letiště Portorož a jiné.

Pilatus

Pilatus Aircraft Ltd, vznikl v roce 1939 a je jedinou švýcarskou společností, která vyvíjí, vyrábí a prodává letadla po celém světě. Nejnovějším letadlem je PC-24, vůbec první business jet na světě pro použití na krátkých neupravených ranvejích. Společnost sídlí ve Stans a s více než 2 000 zaměstnanci je jedním z největších zaměstnavatelů ve středním Švýcarsku.

Technické specifikace

Výška kabiny 1.47 m
Šířka kabiny 1.52 m
Délka kabiny 5.16 m
Počet sedadel 6-8
Zavazadlový prostor 1.13
Dolet 3.269 km

Služby

Letuška
Catering / snack
Toaleta